• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Mugla Koçluk

Mugla Koçluk
Mugla Kisisel Gelisim

Mugla koçluk egitiminde kisiler,  yol boyunca kisinin kendi içsel gücünü kullanmasi, potansiyelinin farkina varmasi, performansini gelistirmesi, istedigi yönde degismesi ve gelismesi için yargisiz ve sinirsiz bir ortam yaratir. Koçluk, profesyonel bir diyalogtur, bu bakis açisindan kisi tam ve bütündür, ihtiyaci olan tüm yeteneklere ve niteliklere sahiptir, yapabilecegi en iyi tercihleri yapmistir ve potansiyelleri vardir. Koçluk kisinin anlamli ve net hedefler belirlemesinde, hedeflerinin kendi deger ve vizyonuna uygun olmasinin tespitinde ve bu hedeflere dogru etkin adimlar atarak gelismesinde, kisisel nitelik ve yeteneklerinin keskinlesmesinde en etkili süreçtir. Koçluk sizi yönlendirmek yerine dogru sorularla kendi cevaplarinizi bulmanizi ve dogru kaynaklara yönelmenizi saglar. Motivasyon ve yaraticiligi artirir.

Koçluk ülkemizde de uygulanmaya baslandiktan sonra kurum ve kuruluslarin gelisimi ve basarilari için uyguladigi en önemli yöntemlerden biri haline geldi. Profesyoneller de hedeflerine ulasabilmek, bireysel gelisimlerini saglamak ve basarilarina yeni basarilar eklemek için artik koçlugu tercih ediyorlar. Egitimlerden sikilan, daha kalici etkiler arayan ve kisi ya da kuruma özel tasarlanmis yaklasim hedefleyen, degisime çabuk ayak uydurmak isteyen kurumlar tarafindan sikça kullaniliyor. Günümüzde liderlik ve yöneticilik becerilerinin yani sira koçluk becerileri de bir yönetici ya da liderin tasimasi gereken beceriler olarak öne çikmaya baslamistir.

Mugla koçlugun en önemli özelligi sorgulayici bir sistem olmasidir. Kisiler arzuladigi hedefe ulasmak için kendisini harekete geçirecek bir etkene ihtiyaç duyar. Koçluk sistemindeki güçlü sorularla yapilan sorgulama teknigi kisiyi düsündürerek bazen fark etmesini, bazen de baska açilardan kendisine ve hayata bakmasini saglayarak eyleme geçmesini kolaylastirir.

Herkesin kendisine özel ve farkli bir degeri oldugu süphesiz. Belli kosullar ve firsatlar saglandiginda potansiyelini, yani teknik bilgisini, iletisim becerilerini veya kisisel görüslerini kullanarak deger yaratabilecegi bir alan. Bu potansiyeli zaten kullaniyorsak, baska bir yere ulasmaya ihtiyacimiz olmayabilir veya bu potansiyeli kullanmak ya da kullanmamak bizim için önemli degildir. Potansiyelimiz oldugunu biliriz ama illa ki bu potansiyeli sonuna kadar kullanmak gibi bir arzumuz yoktur. "Koçluk kimin için?" sorusuna cevap verirken, en belirgin ve de ayirt edici unsur, gelisim odakli bir degisim için arzu ve istek olmasidir.

Ücretsiz ön görüsme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir. 
 
Koçluk egitimleriyle ilgili detayli bilgi için :

Muğla  Koçluk için  0(252) 213 00 98 numarali telefondan ulasabilirsiniz veya Muğla Koçluk tiklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Mugla Koçluk başlıklı 1028 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın