• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Yaşam Koçluğu Eğitimi

Muğla Yaşam Koçluğu Eğitimi
Koçluk Eğitimleri

Yaşam Koçu; insanların ne istedikleri ile uğraşır, insana ne istediğini bulmasını sağlayan sistemdir. Bireyin şu an bulunduğu konumla olmak istediği nokta arasında bulunan mesafeyi kapatan sistemdir.

Her insanın yaşamı içerisinde kendisine koyduğu hedefler bulunmaktadır. İnsanlar bu hedeflerine ulaşamadıkları zaman mutsuz olur ve hayatları sekteye uğrar. Tam bu dönemde yaşam koçu devreye girer. Bu şekilde hedefleri olup da  hedeflerine ulaşamadığı için mutsuz olan insanlara danışmanlık yaparlar. Danışmanlık yaptığı kişinin eksiklerini keşfederek,  onlara yeni beceriler kazandırırlar. Kişilerin gözden kaçırdığı fırsatları görme ve değerlendirme yolunda yetkinlik kazandırırlar. Danışmanlık yaptıkları kişiye öğrettikleri bilgi ve beceriyi hayatlarının diğer alanlarında kullanabilme yolunu gösterirler. Danışmanlıkları yaptığı kişinin başarıya gitmek için odaklanmalarına yardımcı olurlar. Yaşam koçluğu danışmanlığı alan kişiler genelde iş sahipleri,  şirket yöneticileri, işleri konusunda riskler alan kişiler, kendilerinde potansiyel enerji görüp bu enerjiyi harekete geçirmek isteyenler, hayatlarında iyi yönde değişiklik yapmak isteyen kişilerdir.

Muğla Yaşam Koçluğu Eğitimi’nin size faydalı olabileceği konular

*Yaşam koçunuz sadece size özgü olan yaşam amacınızı keşfetmenize ve bu amaca yönelmenize destek olur.
*Özgüveni arttırır. Özgüven ancak kendimiz ve yeteneklerimiz hakkında pozitif ve gerçekçi bir anlayışa sahip olduğumuzda artar.
*Nereye kadar özgürüm? Yaşadıklarımın hangisi kaderim? Hangisi değil? gibi temel sorulara yanıt aranır.
*Gerçek potansiyelin ortaya çıkması için güçlü ve zayıf yönler belirlenir.
*Aile, iş, evlilik, kariyer, eğitim, insan ilişkileri ve bireysel yaşam hedeflerinde daha bilinçli seçimler yapılmasına 
  olanak sağlar.
*Çözümsüzmüş gibi gözüken sorunlar karşısında akılcı ve pratik çözümler bulunmasına neden olur.
*Ulaşmak istediğimiz hedeflere ulaşabilmek daha çok bizim dışımızda gelişen olayları kendi lehimize çevirebilmemiz için içsel uyumun ve dengenin kurulmasına destek verir.
*Yatırım, iş değiştirme, taşınma, iş kurma, ortaklık, evlilik, eğitim gibi günlük hayatımızın belirleyici konularında en doğru zamanları tespit etme konusunda destek verir.
*Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın kendi kapasitelerini en verimli bir şekilde kullanabilmelerine yönelik eğitim ve gelişim aşamalarının bilinçli yönlendirilmesine katkı sağlar.

Muğla Yaşam Koçluğu Eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Yaşam Koçluğu Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Yaşam Koçluğu Eğitimi başlıklı 1134 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın