• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Öğrenci Koçluğu

Muğla Öğrenci Koçluğu
Koçluk Eğitimleri

Öğrenci Koçlarının Amacı Nedir?

Sınavlara hazırlık, özellikle SBS ve LGS - LYS’ye hazırlık süreci iyi bir şekilde programlama yapılarak yürütülmesi gereken bir süreçtir. Sınavlara hazırlanmak için yalnızca bilgi sahibi olmak yeterli olmamaktadır, öğrenci stres, korku ve endişe duygularıyla bildiklerini sınav esnasında bu duyguların ağır basmasından dolayı hatırlamakta güçlük yaşayabiliyor. Bu sebepten ötürü alt yapının vermiş olduğu yıllar ve sınava hazırlanma süresi içerisinde verdiği emek bir anda boşa gitmiş olabiliyor. 

Bu sebeple her öğrencinin sınava duygusal, zihinsel ve ruhsal açıdan iyi bir şekilde hazırlanması ve bu sayede stres, korku, endişe gibi olumsuz duygulardan, yapamayacağım, başarısızım, yetersizim gibi olumsuz inanç sistemlerinden kurtulması gereklidir. Öğrenci koçları, öğretmene ve anne babaya destek olmanın yanısıra öğrencinin (EQ)Duygusal Zeka’sının yükselerek mevcut IQ’sunu en üst performansta kullanabilmesini amaçlar.

Programın Amacı: 

Öğrencilerin nedenlerini bile tam olarak anlayamadığı eğitim ve öğrenim dönemini bütünsel bir yaklaşımla desteklemek ve hem akademik hem de özel hayatlarına aile ve okul dönemini de işin içine katarak hayatlarındaki amaçla araçların dengeli bir şekilde ilerlemesini yaşamalarını devam ettirecek modelleri uygulamaları ile öğretmektir. 

Muğla Öğrenci Koçluğu Süreci;

-Hedefin Belirlemesi
-Motive olma ve motivasyonu sürekli kılma
-Zihinsel ve Duygusal olarak Hazırlık
-Odaklanma sorununun üstesinden gelme
-Öğrenme Modelleri
-İsteyerek Ders Çalışabilme
-Sınav Stresini Kişisel Avantaja Çevirmek
-Rahatlama Yöntemleri
-Hedefe Ulaşma ve Başarı Kazanma

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Öğrenci Koçluğu egitimleriyle ilgili detayli bilgi için :

Muğla Öğrenci Koçluğu için 0 (252) 213 00 98  numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Öğrenci Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Öğrenci Koçluğu başlıklı 983 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın