• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Mugla Kisisel Gelisim

Mugla Kisisel Gelisim
Kişisel Gelişim

Kisinin ne istedigini belirlemesi çok önemli ve güç bir istir. Bu nedenle kisi hedefini belirlerken, hedefe ulastiginda elde edecegi sonuçlari tüm detaylariyla incelemelidir. Eger hedef dogru olarak belirlenmezse, büyük ihtimalle zaman içerisinde o hedeften vazgeçilecek ya da hedefe ulasildiginda istenilen mutluluk yakalanamayacaktir. Her iki durum da ciddi kayip demektir.  

Insan hayatinda hedef belirleme çabasinin önemi çok iyi anlasilmalidir. Hedef olmadan ne bir yere varilabilir, ne de bir sonuç elde edilebilir. Bu da çok degerli olan insan ömrü için göze alinabilecek bir durum degildir. Gelisim, hedefsiz imkânsizdir.  

Anlasilma çabasi, anlatmayi ve dolayisiyla dil kabiliyetini gerektirir. Dil, insanlarin dünyayi anlamasini saglayan, bireyin kendisiyle ve çevresiyle iletisim kurmakta kullandigi semboller ve sesler bütünüdür. Dili etkin kullanmak, bireyin baskalarini anlamasini ve istedigini anlatabilmesini kolaylastiracaktir. Etkin bir dil kabiliyetini gelistirmenin en kesin yöntemi ise yetkin bir okuma becerisini kazanmaktir.   Kisinin bir duygu veya düsünceyi aktarirken kullandigi beden dili, karsi tarafin farkinda olmadan algilayabildigi daha ciddi bir iletisim unsurudur. Yapilan incelemeler beden dilinin iletisimde yaklasik %58 oraninda etkin oldugunu, ses tonunun %38 ve seçilen kelimelerin de %07 oraninda etkili oldugunu göstermektedir. Beden dili, kendimizi ifade ederken ya da bir kisiyi anlamaya çalisirken bizi daha net sonuçlara ulastirabilecek bir araçtir.

Daha çok sorumluluk almak ve her yere yetismek mecburiyetinde kalmaya basladiginiz andan itibaren aksamalarin da basladigini anlarsiniz. Insanlara verdiginiz sözlerin sizin için artik bir geçerliligi olmayabilir. Çünkü müsait olmadiginiz için karsi taraftan anlayis göstermesini beklersiniz. Anlayis kavraminin bir zamanlar; iki tarafinda birbirinin düsüncelerine saygi duymasi anlamina geldigini hiçe sayarak sadece kendi düsüncelerinize anlayis gösterilmesini dogru düsünebilirsiniz. Bulundugunuz konuma gelmeniz ve sevilen, sayilan birisi olabilmeniz için verdiginiz emekler, yanlis anlasilacak davranislara izin verdikçe yerini bencillige ve çikarciliga terk edecektir. En deli rüzgarlarin bile yerinden sökemedigi köklü agaci, ufacik bir tahtakurdunun delik desik etmesi misali, karsinizdaki kisiyi önemsemediginizi belirten hareketlerden uzak durun ve asla iletisimi koparmayin. Böylelikle karsinizdaki için yapmayi düsündügünüz fedakarliklari yanlis anlasilarak mahvetmemis olursunuz.

Ücretsiz ön görüsme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir.

Kisisel Gelisim egitimleriyle ilgili detayli bilgi için :

Muğla Kişisel Gelişim için 0 (252) 213 00 98  numarali telefonu arayabilir ya da Muğla Kişisel Gelişim tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Mugla Kisisel Gelisim başlıklı 1076 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın