• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Diksiyon ve Etkili Konuşma

Muğla Diksiyon ve Etkili Konuşma
Diksiyon Kursu

İnsanı diğer birçok canlıdan ayıran en önemli özellik, çıkarttığı ses ve bu sesle yaptığı iletişimdir. Sesimizle hem mesajımızı gönderir hem de ona duygularımızı, sevgimizi, kızgınlığımızı ve kaygılarımızı ekleriz. Bir de bu sesi şekillendirerek kulağa daha hoş hale getirebiliriz ki bu da insanın kendi sesli sanatını, müziğini oluşturur.

Diksiyon bölümünde diksiyonun temel öğeleri üzerinde durulmuştur. Bu öğeler söyleniş-fonetik, boğumlanma, vurgu, durak ve ulamadan oluşmaktadır. Fonetik seslerin doğru çıkarılmasıyla ilgilenen bir alandır. Boğumlanma, seslerin birbiri ardına tam ve tok şekilde kaybolmadan çıkarılması alanıyla ilgilenir. Vurgu, söylemedeki monotonluğun kırılmasını sağlayan, her dilde kendine özgü gelişen bir telaffuz konusudur. Yazı noktalaması ve duraklarıyla konuşma noktalaması veya durakları birbirinden farklı olabilmektedir. Durak bölümü, bu sorunun çözümünü amaçlamaktadır. Ulama çalışmalarına gelince, bu çalışmalar kelimeler arasında uyumlu geçişler sağlamayı amaçlamakta ve dilin doğal kurallarından yararlanmaktadır.

Diksiyon ve Etkili Konuşma Semineri İçerik

- Konuşma bir sanat mıdır?
- Konuşma kusurları nelerdir?
- Konuşmamız kusurlu mu?
- Güzel ve etkileyici bir konuşma sesinin özellikleri.
- Sesi güzelleştiren, konuşmanın etkisini artıran ahenk unsurları.
- Türkçenin söyleyiş özellikleri.
- Yaygın telaffuz kusurları.

Muğla Diksiyon ve Etkili Konuşma ile ilgili ayrıntılı bilgi için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Diksiyon ve Etkili Konuşma tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Muğla Diksiyon ve Etkili Konuşma başlıklı 955 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın