• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Diksiyon

Muğla Diksiyon
Diksiyon Kursu

Düşüncelerini ve duygularını karşısındakilere açıklıkla iletmek isteyen konuşmacı bedensel hareketlerinden yararlanmalıdır. Konuşma anında bedensel hareketlerinden yeterince yararlanmayan konuşmacının duygu derinliğinden yoksun olduğu, güvensiz, hasta ya da utangaç olduğu düşünülür. Bedensel duruş(kas hareketleri) serbestçe kullanılmadıkça hiçbir konuşmacı tam olarak etkili olamaz.

Eğitimimiz, bilgimiz, birikimimiz, yeteneklerimiz ne kadar iyi olursa olsun, bu donanımımızı doğru ve güzel konuşmayla karşımızdaki kişi ya da topluluğa aktaramıyorsak, sahip olduğumuz bu zenginliklerden, yeterince yararlanamıyoruz demektir. Dili doğru bir biçimde kullanıp, onu güzel, etkileyici bir konuşmayla aktarmak çağdaş bir kimliğin göstergesidir.


Öğretim süreci boyunca sürekli değerlendirmeler yapılacak, bireylerin öğrenmeleri ile ilgili eksiklikler ve yanlışlıklar zamanında fark edilecek gerekli düzeltici ve tamamlayıcı öğrenme etkinlikleri devreye konulacaktır. 

Muğla Diksiyon programı  minumum 7 maksimum 12 kişilik bir öğrenci grubu, alanında uzman bir öğretmen ile uygulanacaktır.  Bu varsayımın geçersiz olduğu durumlarda öğretmenler gerekli bazı değişiklik ve düzenlemeler yapabilirler. Yine öğretim üniteleri belirlenirken mesleğin ya da işin yapılma süreci esas alınmıştır. Bu sıraya uymak esastır. Ancak bu süreci etkilemeyecek ünitelerin öğretiminde ünitelerin sıralamasında gerekli değişiklikler yapılabilir. Ayrıca 3-5 kiilik özel gruplarımız ve birebir özel eğitimlerimizde  mevcuttur.

Muğla Diksiyon İle Kazanımlarınız:

Muğla Diksiyon ile katılımcılarımıza ilk olarak konuşma dili ile yazı dilinin nitelikleri, Türkçe'nin sesleri ve söyleyiş özellikleri ile ilgili bilgiler aktarılmaktadır. Bunların yanısıra konuşma bozukluklarını düzeltmek adına diyafram nefesi kullanma, konuşma hızını ayarlama, vurgulama, tonlama ve boğumlama alıştırmalarının yanı sıra, dil-dudak tembelliğinin giderilmesi ve anlatım bozukluklarını gidermeye yönelik bir dizi alıştırma yaptırılmaktadır. Etkili konuşmaya yönelik planlı bir şekilde konuşmanın aşamaları; beden dili, imaj, doğaçlama, topluluk karşısında etkin konuşma, kişisel iletişim, yaratıcı konuşma gibi beceriler kazandırılmaktadır

Muğla Diksiyon ile ilgili ayrıntılı bilgi için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Diksiyon tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Diksiyon başlıklı 916 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın