• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Diksiyon Ve Güzel Konuşma Eğitimi

Muğla Diksiyon Ve Güzel Konuşma Eğitimi
Diksiyon Eğitimi

Günümüzde mesleğimiz ne olursa olsun güzel ve etkili konuşmanın etkisini hep birlikte biliyoruz. Bunun yararları da aşikar bir gerçek olarak günümüz bize fırsatlar neticesinde sunuyor.

Diksiyon sesin güzel çıkmasını ve sözlerin doğru seslendirilmesini amaçlayan sanatın adidir. Diksiyon bu yönüyle ses ve söz üzerinde odaklanmıştır. Sözün içeriğinin kodlanması yani etkili iletişim diksiyon sanatının dışında kalan bir konudur. Ancak konu üzerinde oluşturulan eserlerde bir karmaşanın mevcut olduğunu da itiraf edelim. 

Kısacası “ne kadar anlatırsan anlat, söylediklerin anlatabildiğin kadardır'” gerçeğinden yola çıkıp duygu ve düşüncelerin, ses ve ses organlarını, nefesi doğru kullanarak,  akıcı ve anlaşılır şekilde, jest ve mimiklerle desteklenerek aktarılması.

Öğretimin yapılması sırasında mümkün olduğu kadar planlara sadık kalınacak, zaman içinde değişen ihtiyaç, imkan ve şartlara bağlı olarak gerekli değişiklik ve düzenlemeler yapılacaktır. 

Kişilerin ana dillerini, toplum önünde doğru, rahat ve anlaşılır biçimde kullanmaları, gerekli bilgi ve beceriyi kazandırmak amacıyla yaptığımız Muğla Diksiyon Ve Güzel Konuşma Eğitimi’ne katılmak için, en az ilkokul mezunu; spikerlik ve sunuculuk eğitimi için de, en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.

Muğla Diksiyon Ve Güzel Konuşma Eğitimi ile Kazanımlar

* Sesin işitilebilir olması
* Canlılık
* Sesin ayarlanması
* Anlatımda değişiklik 
* Temiz ve doğru söyleyiş

Muğla Diksiyon Ve Güzel Konuşma Eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Diksiyon Ve Güzel Konuşma Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Diksiyon Ve Güzel Konuşma Eğitimi başlıklı 1045 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın