• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Diksiyon Semineri

Muğla Diksiyon Semineri
Diksiyon Eğitimi

Kişinin, konuşma ve davranış tutarlılığını geliştirme sanatı olarak “Diksiyon Eğitimi”, bireyin vazgeçilmez araçlarından biridir.
 
Standart bir düzeyin üstünde çevresini anlamlandıran, bilgiyi yorumlayan ve en önemlisi ifade edebilen  bireyler haline getirme uğraşındaki tüm eğitimcilere yeni ufuklar açabileceğini düşündüğümüz  eğitim programı, katılımcıların konuya ilişkin ilgisini canlandırma amacıyla hazırlanmış bir ön program niteliğindedir.

Güzel ve etkili konuşmada diksiyon yani seslerin doğru çıkarılması son derece önemlidir. Bir yandan kendi dilinizin fonetiğini en doğru şekilde öğrenmeli diğer yandan bunları kullanmayı yetenek haline getirmelisiniz. Durakları, ulamaları, vurguları doğru kullanabilmelisiniz.

Muğla Diksiyon Semineri’nin çeşitli bölümleri vardır: heceleri belirtme, telaffuz, noktalama, ses perdesini ayarlama, inşat. Bazen ton ve tarz bakımından suniliğe kaçan, bazen günlük konuşma diline, gerçek söyleyişe yaklaşan diksiyon, edebiyat ve tiyatro anlayışıyla bağlantılı olarak gelişmiştir.

Karşılıklı konuşmanın ilk istediği şey açıklık ve bütünlüktür. Sözün ağızdan çıktığı anda anlaşılmasını sağlayacak bir telâffuz yeteneği, topluluk önünde konuşanlar için son derece önemlidir.

Muğla Diksiyon Seminer Programı

Etkili konuşmanın ve iletişimin öneminin kavrama.
İyi bir konuşmacıda olması gereken özellikler ve çevresel etkiler.
Kendine güven duyma, dinleyicide güven duygusu yaratma.
İnandırıcılık kazanma.
Konuşma- dinleme ilişkisi.
Dikkati canlı tutma, konunun ana fikrini yakalama.
Dinlediğini anlama, kendini duyma becerisi kazanma.
Konuşmanın türüne, mekana, dinleyicinin niteliğine göre konuşma hızı belirleme.

Muğla Diksiyon Semineri ile ilgili ayrıntılı bilgi için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Diksiyon Semineri tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Muğla Diksiyon Semineri başlıklı 974 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın