• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Diksiyon Eğitimi

Muğla Diksiyon Eğitimi
Diksiyon Eğitimi

Muğla Diksiyon Eğitimi; konuşma öncesinde alınan nefesle, nefesinizin oluşturduğu seslerle ve bu seslerin artiküle edilerek yani ağzınızda şekillendirilerek oluşturduğu kelimelerle ilgilenir. Ayrıca konuşmanızı süslediğiniz ve daha anlamlı hale getirmek için yaptığınız tonlamalar, vurgular da diksiyonun çalışma alanıdır.

Konuşmacının duygu, düşünce ve bilgilerini karşı tarafa aktarmasında üslûp adını verdiğimiz değişik yollar kullanılmaktadır. Doğal ve açık anlatım özelliğine "sade üslûp" denir. Bu üslûpta uzun ve süslü sözler, gösterişli ve parlak hayaller yerine kolay anlaşılır bir konuşma şekli seçilir. Kolay ve pratik öğretmek, eğlendirmek bu üslûbun niteliklerindendir.

İyi bir konuşma sesi dikkatli bir biçimde telaffuz edilmelidir. Pek açık olmayan, neredeyse mırıldanarak söylenen sözcükler konuşmacının zihinsel bir derbederlik içinde olduğunu gösterir. Ses rahatlıkla işitilebiliyorsa, tonu iyi ayarlanmış ve bükümlü ise ağızdan açık ve anlaşılır biçimde çıkıyorsa dinleyicinin hoşuna gidecektir.

Konuşmanın görsel ve işitsel öğelerinin gerisinde, bunlara anlam veren zihinsel süreçler yatmaktadır. Düşünme, kavrama, yorumlama gibi işlemleri içeren bu süreç beyinde gerçekleşmektedir.

Muğla Diksiyon Eğitimi’ne Kimler katılabilir: 

- Dili doğru, güzel ve etkili kullanmak isteyenler

-İş hayatında sunum gerçekleştirenler, etkili sunumu hedefleyenler,

-Mesleğinde profesyonel bakış açısı geliştirmek isteyenler

-Kariyer gelişimine değer verenler

Muğla Diksiyon Eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Diksiyon Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Diksiyon Eğitimi başlıklı 1060 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın